Na lyže

Ski centrum Bílé Karpaty

Areál se nachází na Mikulčině Vrchu v severovýchodní části Bílých Karpat ve výšce 750 m n.m, v chráněné krajinné oblasti na moravsko-slovenském pomezí zvaném Moravské Kopanice, vymezené obcemi Starý Hrozenkov, Vyškovec, Žítková, Vápenice a Lopeník.

 

V zimě jsou zde od poloviny prosince do poloviny března zpravidla dobré sněhové podmínky. V hlavním lyžařském areálu se nacházejí 2 sjezdové svahy. Jeden s umělým zasněžováním a osvětlením je přímo u chaty Lopata. Asi o 650 m dál je další  sjezdovka, zde je sníh pouze přírodní. Pro běžkaře jsou k dispozici značené tratě, které kopírují turistické trasy.

Sjezdový svah Lopata

je určen pro začátečníky i pokročilé lyžaře a nachází se přímo u chaty LOPATA, kde je  možnost celoročního ubytování.

délka: 550 m
šířka: 120 m
výškový rozdíl: 130 m

Sjezdovka Lopata je uměle zasněžována technickým sněhem a je osvětlena pro večerní lyžování. Lyžařské svahy jsou upravovány sněžnými rolbami Pisten Bully 300 s frézou a TurboTRAC TT 260 s frézou.

Sjezdový svah Myšáčka

pro pokročilé a náročné lyžaře, závodníky
délka: 850 m
šířka: 100 m
výškový rozdíl: 185 m

Sjezdový svah Myšáčka je závislý pouze na přírodním sněhu.
Tento svah je vzdálen od sjezdovky Lopata asi 650 m.

Více zde http://www.ski-bile-karpaty.cz/

Lyžařský vlek Šanov

Vlek je 400 metrů dlouhý s výškovým rozdílem 90 metrů.

Více zde: http://www.sanov-obec.cz/

PRO BĚŽKAŘE

Pro běžkaře jsou k dispozici tratě v různých délkách od 3 – 10 km v celkové delce asi 70 km. Jsou barevně značeny po lesních a lučních vrstevnicích v okolí Milulčina Vrchu a hřebenech Malého a Velkého Lopeníku, Kykule, Machnáče a Bošácké Doliny.